Vyhodnotili sme IX. ročník Hokejbalovej ligy Močenok

V sobotu 14. októbra 2017 sa odohral rozhodujúci finálový zápas o 1. miesto IX. ročníka Hokejbalovej ligy Močenok medzi mužstvami All Reds a Bláznivé Banány. Hokejbalové stretnutie sa skončilo víťazstvom Bláznivých banánov, čo znamenalo, že po prvýkrát v histórii hokejbalovej ligy v Močenku obsadilo práve toto mužstvo prvé miesto a stalo sa víťazom IX. ročníka.

Po skončení zápasu sa uskutočnilo slávnostné vyhodnotenie a odovzdanie ocenení. Ligu vyhodnotil a ceny odovzdal predseda občianskeho združenia Benesco Juraj Lenický spolu s tajomníkom Benesco, o.z. Erikom Vörösom. Za celú sezónu bolo odohratých 73 zápasov, z toho dva skončili kontumačne. Vsietilo sa 1112 gólov, počas základnej časti 871 a cez play-off 241 gólov. Celkový počet trestných minút bol 351, z toho 207 minút počas základnej časti a 144 minúť cez play-off. Najproduktívnejším hráčom so 79 bodmi (45 gólov a 34 asistencií) sa stal Martin Kolenčík z All Reds, najlepším strelcom Lukáš Mrázik z Bláznivých banánov (46 gólov) a najlepším nahrávačom bol Maroš Tóth z All Reds (37 asistencií). 

Poďakovanie organizátora ligy – občianskeho združenia Benesco patrí všetkým, ktorí sa pričinili o priebeh tohtoročnej ligy a to najmä členom organizačného výboru, Erikovi Vörösovi za koordináciu celého ročníka ligy, Petrovi Šimkovi, Ladislavovi Žemberovi, Jurajovi Živčákovi, ako aj hokejbalistom z HBK Šaľa a z močenských mužstiev, ktorí sa podielali na údržbe hokejbalového ihriska. Vďaka tejto aktivite a obetavosti mnohých, mohlo viac ako 100 mladých ľudí z Močenku a okolia prežiť ďalší hokejbalový ročník, formovať sa k ľudským i kresťanským hodnotám, utužiť svoje priateľstvá, rozvíjať športové talenty a pozitívnym spôsobom prežiť svoj voľný čas.

Priestor pre prehĺbenie priateľských vzťahov využili niektorí hokejbalisti aj v sobotu 21. októbra 2017 na priateľskom posedení hokejbalistov s vedením ligy, ktoré sa uskutočnilo v močenskom kláštore (v priestoroch bývalého pastoračného centra).

Víťazovi IX. ročníka HbLM a aj ostatným mužstvám srdečne blahoželáme a tešíme sa na jubilejný X. ročník HbLM, ktorého slávnostné otvorenie je naplánované na jar 2018.

Konečné umiestenie mužstiev IX. ročníka HbLM:

  1. miesto: Bláznivé banány
  2. miesto: All Reds
  3. miesto: Xaus Boys Nitra
  4. miesto: HBK Vikings
  5. miesto: Saliby Wild
  6. miesto: Rebels
  7. miesto: HBK Šaľa
  8. miesto: HBC Íreg

Najlepší strelec: Lukáš Mrázik z mužstva Bláznivé banány (46 gólov)

Najproduktívnejší hráč: Martin Kolenčík z mužstva All Reds (45 gólov, 34 asistencií)

Najlepší nahrávač: Maroš Tóth z mužstva All Reds (37 asistencií)